Gidişler…

Gitmek… Ardında ne bıraktığını, nasıl bir hasar oluşturduğunu bilmeden ve umursamadan gitmek… Peki gidene mi zor yoksa kalana mı?

Arkadaşlık ve sevgi anlamında her insan hayal kırıklığı ve üzüntüler yaşar. Bir insan hayatı yalnız yaşamamalı. Bir dost veya hayat arkadaşı olmalı çünkü o zaman hayat tadını çıkarmak için daha güzel bir vaziyet alır. Bana göre bu hayat hep kalana zor. Ki zaten giden karşındakine gerçekten değer verseydi gitmezdi. Tabi ki de bazen insan zorunda kalabiliyor fakat bu gitmek için bir sebep değildir. Cesareti olmayanlar gider, kalıp savaşmazlar çünkü geride bıraktığı insan kendisi için savaşmaya değer biri değildir ki gider. Gitmek kolay zor olan kalıp yaşamaya devam etmektir. Bir süre ağlarsın, üzülürsün, hayattan koparsın, her şey ama her şey anlamsız gelir, eskiden sevdiğin ve yapmaktan zevk aldığın şeylerin hiçbir önemi kalmaz, yorulursun, insanlardan uzaklaşırsın ama aslında uzaklaştıkça da insanların gözündeki değerini daha iyi anlarsın çünkü bu süreçte bazıları yanında olmak isteyecek, bazılarının ise umurunda olmayacaksın. Sonra dönüp kendine baktığında yabancı biriyle karşılaşacaksın, değişmişsindir ama öyle kolay bir değişim de değil artık kimseye derdini anlatma çabasına girmeyeceksin belki de anlamayacaklarını bildiğin içindir ya da kendini saklamak içindir. Ki insan derdini anlatabiliyorsa o büyük bir dert değildir fakat anlatamıyorsa daha doğrusu anlatacak kelimeleri bulamıyorsa işte o zaman sıkıntı büyüktür.  Ama zaman denilen şey en büyük ilaçtır çünkü gün geçtikçe nasıl yaşayacağını öğrenirsin. Sonra hayatına yeni insanlar alırsın ve umut yenilenir. Hiçbir zaman umudunuzu yitirmeyin çünkü umut hep vardır siz inandığınız sürece. İnce ayrıntı inanmak, inandığınız sürece olmayacak bir şey yoktur. İnsanı olgunlaştıran da bu gidişler değil midir zaten?

Kendiniz için bir şey yapın ve hayatınızın merkezine kendinizi koyun çünkü emin olun şu hayatta her insanın içinde bencillik vardır. Siz kendinizi düşünmediğiniz sürece kimse sizi düşünmez. Ve bir insana çok değer vermeyin eğer çok değer verirseniz istisnasız her zaman vazgeçilen taraf olursunuz.

Bu yazıyı E-Kitap formatında indirin.

Okuyucu Puanı
[Puan Veren Kişi Sayısı: 1 Ortalama Puan: 5]

1 yorum

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*